厂商:
C1206C470J2GAC7800  Ceramic Chip Capacitors / Standard C0G; Capacitance [nom]: 47pF; Working Voltage (Vdc)[max]: 200V; Capacitance Tolerance: +/-5%; Dielectric: Multilayer Ceramic; Temperature Coefficient: C0G (NP0); Lead Style: Surface Mount Chip; Lead Dimensions: 1206; Termination: Tin Plated Nickel Barrier; Body Dimensions: 0.126" x 0.063" Container: Tape & Reel, 7" Reel, Plastic Tape; Features: Unmarked