厂商:
C1206C394K4RAC7800  Ceramic Chip Capacitors / Standard X7R; Capacitance [nom]: 0.39uF; Working Voltage (Vdc)[max]: 16V; Capacitance Tolerance: +/-10%; Dielectric: Multilayer Ceramic; Temperature Coefficient: X7R; Lead Style: Surface Mount Chip; Lead Dimensions: 1206; Termination: Tin Plated Nickel Barrier; Body Dimensions: 0.126" x 0.063" Container: Tape & Reel, 7" Reel, Plastic Tape; Features: Unmarked